Франція висловилася проти розширення «нормандського формату» за рахунок США.

Французьке МЗС запевнило, що модифікація формату перемовин щодо «української кризи» не стоїть на порядку денному.

 

 

МЗС Франції заявило, що можливість розширення «нормандського формату» із залученням США не розглядається. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Франції, опублікованому на сайті відомства.

 

Згідно з оприлюдненою інформацією, Франція повністю прихильна врегулюванню конфлікту і виконанню мінських домовленостей, особливо в контексті «нормандського формату», в якому вона бере активну участь.

 

«Франція і Німеччина підтримують регулярний діалог і тісні консультації зі спеціальним представником США щодо України Куртом Волкером. Модифікація “нормандського формату” не стоїть на порядку денному», – йдеться в заяві МЗС Франції.

 

Нагадаємо, що шостого серпня після загибелі чотирьох українських військовиків на Донбасі Володимир Зеленський звернувся до лідерів Німеччини, Франції і Росії з пропозицією якомога швидше зустрітися в «нормандському форматі». Раніше він закликав долучити до перемовин Сполучені Штати і Велику Британію.

 

Франція і Німеччина заявили, що готові вести перемовини в «нормандському форматі» за участі Росії, але думку про розширення формату не коментували. Водночас Росія заявила, що не бачить сенсу розширювати коло учасників перемовин.

10.08.2019