Зеленський зустрівся з Джемілєвим і Чубаровим.

 

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 9 серпня, у Міжнародний день корінних народів світу, зустрівся з представниками кримськотатарського народу.

 

Зустріч мала на меті поглиблення співпраці Офісу президента, представництва голови держави у Криму та Меджлісу кримськотатарського народу й координацію зусиль для деокупації півострова та його реінтеграції, повідомили на Банковій. У зустрічі взяли участь постійний представник Президента в Криму Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, делегат Курултаю Рустем Умеров.

 

 

"Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принципових питаннях щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми повинні разом робити, що вже здійснюється з вашого боку", – сказав Володимир Зеленський.

 

Учасники обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв’язнів, на території окупованого Криму. Також ішлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.

 

З метою фіксації всіх порушень прав людини у Криму голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв запропонували порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові. Вони наголосили, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей.

 

Постійний представник Президента в АРК Антон Кориневич зазначив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміє, що зібрані факти можуть бути використані у міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.

 

"Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають у Крим. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати у Крим", – додав Рефат Чубаров.

 

09.08.2019