Оголошено конкурс на державного уповноваженого з захисту української мови.

 

Секретаріат уповноваженої Верховної Ради з прав людини оголосив конкурс на посаду уповноваженого з захисту державної мови. Розгляд кандидатів відбудеться 4 вересня, документи приймають до 30 серпня включно. Про це повідомили на офіційному сайті омбудсмена

 

До завдань уповноваженого належить захист української мови як державної; захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя на всій території України й усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.

 

Уповноважений із захисту державної мови повинен забезпечити моніторинг виконання законодавства про державну мову й державних цільових програм; розглядати скарги на дії та бездіяльність органів влади щодо дотримання вимог законодавства про державну мову; спрямовувати у відповідні органи влади подання для проведення службових розслідувань і притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства про державну мову і таке інше.

 

Кандидатом на цю посаду може бути громадянин\громадянка України не молодше 35 років, що має вищу освіту, володіє українською та англійською мовами, має досвід правозахисної діяльності або досвід діяльності із захисту державної мови, здатен за своїми  якостями й уміннями виконувати відповідні обов’язки.

 

Уповноважений не може мати представницького мандата. займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту), входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства, бути членом політичної партії.

 

Уповноважений із захисту української мови не є держчиновником, однак його затверджує Кабінет Міністрів за поданням омбудсмена.

 

Претенденти на цю посаду повинні надіслати документи до офіса омбудсмена рекомендованим листом (із повідомленням про вручення) або принести особисто.

 

08.08.2019