В Іспанії проти колишнього львів'янина Михайла Фрідмана порушено кримінальну справу.

Російському мільярдерові закидають рейдерство щодо іспанської корпорації.

 

 

Спеціальна антикорупційна прокуратура Іспанії зажадала в понеділок, 5 серпня, від Національної судової палати (НСП) негайно викликати на допит російського мільярдера Михайла Фрідмана. Його підозрюють в умисному руйнуванні іспанської корпорації Zed Worldwide з тим, щоби згодом її придбати за 20 мільйонів євро, тобто за значно нижчою від ринкової ціною. Про це повідомило іспанське видання ABC.

 

Прокурор Хосе Грінда (José Grinda), котрого вважають головним фахівцем у питаннях «російської мафії» в Іспанії, стверджує в надісланій до судді НСП Мануеля Гарсії Кастельона (Manuel García Castellón) постанові, що саме Фрідман, котрий 2013 року став головним кредитором Zed Worldwide, «користувався привілейованим правом впливати на рішення корпорації». «Фрідман фактично керував подіями, які призвели до великих матеріальних втрат іспанських акціонерів Zed Worldwide і до неплатоспроможності компанії», – наголошено в документі.

 

У постанові також зазначено: з аналізу всієї інформації, отриманої під час розслідування справи, можна зробити висновок, що російський мільярдер керувався «практикою, відомою в російському кримінальному середовищі як "рейдерство" або незаконне поглинання компаній».

 

Корпорація Zed Worldwide розробляла мобільні додатки і комп'ютерні ігри, вона працювала в 80 країнах світу. При цьому для роботи на російському ринку 2014 року в Амстердамі було створено спільне підприємство Zed+, яке, за даними прокуратури, контролював Фрідман. За даними слідства, саме через нього з рахунків корпорації зникли великі суми, що також сприяло її руйнуванню.

06.08.2019