Демократи звинувачують Дональда Трампа в потуранні расизму.

Вони вважають його опосередковано причетним до останніх кривавих терактів у США на ксенофобському ґрунті

 

 

Провідні представники Демократичної партії США, зокрема й ті, що змагаються за висунення кандидатами в президенти, звинуватили Дональда Трампа, що його риторика провокує прояви насильства і расової ворожнечі. За словами політиків-демократів, непродумані заяви глави Білого дому обертаються такими злочинами на ґрунті расової ненависті, як масове вбивство в торговельному центрі Ель-Пасо чи біля бару в Дейтоні.

 

Зокрема, учасник перегонів за висунення кандидатом у президенти від демократів мер міста Саут-Бенда (штат Індіана) Пітер Буттіджіч (Peter Buttigieg) заявив у неділю, четвертого серпня, що Трамп «щонайменше потурає білому націоналізму і заохочує його». Про це повідомило видання Newsweek.

 

«У нас такий президент Сполучених Штатів, котрий вирішив використовувати свої слова таким чином, щоб вони поширювали серед нас ідеї ненависті і розбрату», – заявила сенаторка від штату Каліфорнія Камала Гарріс (Kamala Harris), котра теж претендує на президентську номінацію від Демократичної партії. Її слова цитує інформаційна аґенція Bloomberg.

 

Ще один претендент від демократів – колишній міністр житлового будівництва і міського розвитку США демократ Хуліан Кастро (Julian Castro) – висловився в зв'язку з цим про «токсичне вариво білого націоналізму». Він закликав Трампа «намагатися об'єднати американців, замість розпалювати полум'я фанатизму».

 

«Недостатньо сказати, що ви самі не відчуваєте ненависті. Якщо ви активно не боретеся з ненавистю, то є співучасником того, що відбувається», – заявив, звертаючись до американського президента сенатор від штату Нью-Джерсі Корі Букер (Cory Booker), котрий теж є претендентом на номінацію від Демпартії.

 

Сам Трамп, коментуючи вбивство в Ель-Пасо, раніше заявив, що «ненависті немає місця в нашій країні» і «ми з нею впораємося».

 

Нагадаємо, що суботу, третього серпня, 21-річний чоловік зчинив стрілянину в супермаркеті Walmart на території торговельного центру Cielo Vista в Ель-Пасо, серед 20 жертв цього злочину сім громадян Мексики. Нападника арештовано. Того ж дня в місті Дейтоні, штат Огайо, 24-річний чоловік стріляв у людей біля одного з міських барів. Внаслідок теракту дев'ять осіб загинуло і десятки поранено. За даними поліції, нападник загинув.

05.08.2019