У Львові порахують мозаїки. Ті, що залишилися.

 

У Львові проведуть інвентаризацію всіх мозаїчних творів. Замовники будівництва й відповідні структури міськради муситимуть враховувати цю інформацію, видаючи дозвільні документи на ремонти. Відповідне рішення ухвалив сьогодні виконком ЛМР.

 

Так виглядали риби магазину "Океан", які нині можна побачити лише на світлинах. Фото: facebook.com/ukrmod

 

Рішення «Про збереження історичних мозаїчних творів на території м. Львова» передбачає, що управління охорони історичного середовища ЛМР узагальнить інформацію та складе перелік мозаїчних творів, який опісля оприлюднять на Порталі відкритих даних.

 

Також управління охорони історичного середовища має подати пропозиції до міського бюджету Львова та виступити замовником проведення ремонтних робіт занедбаних мозаїк.

 

«Прийнятим рішенням передбачається узагальнити інформацію про мозаїки у Львові, зокрема про мозаїки, які були зроблені у радянський період і є частиною інтер’єрів будинків. Цю інформацію буде розміщено на Порталі відкритих даних для ознайомлення всіх зацікавлених, а також буде зобов’язано всіх забудовників і служби Львівської міської ради враховувати цю інформацію при видачі дозвільної документації.

 

Інвентаризація мозаїк, створених до 1939 року, в управлінні є. Мозаїки радянського періоду також мають право бути визнаними мистецькими творами і, можливо, пам’ятками культури чи мистецтва», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

 

Рішення виконкому, на жаль, запізнилося щонайменше на дві великі мозаїки. Крім скандального знищення рибок на крамниці «Океан» (за це забудовника оштрафували на мізерні для нього 90000 грн), у Львові буквально вчора зруйнували ще одну мозаїку – на території колишнього заводу «Кінескоп» – і також авторства Володимира Патика. Цього разу «відзначилося» ТзОВ «Готельний комплекс "Таурус"». 5 червня 2019 року виконавчий комітет Львівської міської ради дав йому дозвіл на будівництво на території заводу офісних будівель.

 

Ще одна сплюндрована мозаїка. На сполох у соцмережах забили Olena Martynchuk і Gertruda Meyer. Фото: facebook.com/ukrmod

 

02.08.2019