Гриценко пропонує Зеленському план, який вирішить в Україні мовну проблему.


Директор Інституту української мови, професор Павло Гриценко має "цілісну програму", реалізація якої, на його думку, через 5-7 років зробить Україну україномовною, змінить її "у плані культурно-мовному і ментальному до невпізнання». Він пропонує цей план Президенту Володимирові Зеленському, якого разом із представниками уряду кличе сісти за круглий стіл і вислухати одне одного. Про це сам професор повідомив в інтерв'ю виданню "Главком".

 

 

 

 «Не буде в Україні найближчим часом мовної проблеми, якщо Президент, уряд і науковці сядуть за стіл і зможуть обговорити це питання, скласти чіткий план дій і дотримуватися його", – вважає Павло Гриценко і каже, що якщо його почують, то готовий працювати на цю ідею 24 години на добу.


"Ми пропонуємо низку заходів: на рівні комунікації, на рівні досліджень, на рівні зв'язку зі школою, на рівні зв'язку з медіа", – каже директор ІУМ.


За словами науковця, потрібно створити передумови, щоби діти різних національностей були залучені до україномовного середовища. «Бо сьогодні болгарські діти на півдні Одеської області до української мови не долучені. Втрачаючи своє болгарське, вони набувають російськомовності. Румунське населення, молдовське – частина з них охоплена українською мовою і більш-менш навіть складає ЗНО. Але угорське населення – це катастрофа», – розповів Гриценко.

 

Він зазначає, що «мова вимагає праці розуму і серця», а її натомість «зробили політичним товаром і закладником політичних торгів. Це величезний злочин проти народу і проти його майбутнього! Мові завдається величезна шкода як засобу комунікації. Це те, до чого взагалі не можна брудними руками торкатися політтехнологам і іншим».

 

02.08.2019