Вовкові і ще трьом суддям ОАСК вручать підозри

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що повістки вислані чотирьом суддям Окружного адміністративного суду Києва. "Заступник генпрокурора заслухав матеріали справи. Повістки 4 суддям на п’ятницю 02/08 для вручення підозр вислані", — написав у себе на fb Луценко, який до 1 серпня перебуває у відпустці.

 

 

Отже, як вказано на сайті Генпрокуратури, 2 серпня о 14:00 для допиту і отримання підозр мають з'явитися голова ОАСК Павло Вовк та судді Іван Шепітко, Ігор Погрібніченко і Євгеній Аблов.

 

Нагадаємо, раніше прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган заявила, що до текстів підозр, які прокурори отримали від слідчих Управління спецрозслідувань, не додавалося жодних доказів, а отже з'явилася підозра, що Генеральна прокуратура не поспішатиме братися за скандал із ОАСК. Окрім цього, тривогу викликала (і продовжує викликати) відсутність реакції на ситуацію в Окружному апеляційному суді Києва з боку Президента Зеленського та його офісу.

 

"Підписувати підозри на основі телевізійної пресконференції — абсурд, — ділився своїми думками Юрій Луценко після того, як громадськість обурилася заявою Лариси Сарган. — Заступник генпрокурора збирає нараду для заслуховування доказів у справі. Саме він несе, в тому числі, кримінальну відповідальність за об‘єктивність підписаної підозри. Жодних сантиментів до фігурантів розмов (йдеться про записи прослуховування телефонних розмов працівників ОАСК, — Z) у нас немає. Якщо мій заступник або з 1/08 я сам отримаємо всі необхідні доказові матеріали слідства і повні протоколи запущених НАБУ в ефір протоколів НСРД (негласні слідчі розшукові дії, — Z) — підозра буде підписана. Якщо ні — буде службова відповідальність тих, хто ставить пресконференції вище вимог КПК".

 

Нагадаємо, 26 липня детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва. Опісля скликали пресконференцію й оприлюднили записи прослуховування, які підкріплюють підозри проти голови ОАСК Павла Вовка та інших судей щодо втручання у діяльність судів та органів влади.

 

Фрагмент протоколу прослуховування в Окружному апеляційному суді Києва

 

30.07.2019