Поліція затримала понад тисячу учасників мітингу в Москві.

Росіяни протестували проти недопуску незалежних кандидатів до участі в місцевих виборах.

 

 

У Москві в суботу, 27 липня, проходила акція протесту проти недопуску незалежних кандидатів до виборів до Московської міської думи. Під час акції московська поліція затримала щонайменше 1074 особи. Про це повідомив інформаційний портал Meduza з покликом на інформацію Головного управління Міністерства внутрішніх справ РФ у Москві.

 

Акція, яка не була узгоджена з міською владою, була організована як зустріч незареєстрованих кандидатів у депутати Мосміськдуму з виборцями біля мерії Москви. Мер Москви Сергій Собянін заздалегідь попередив в соціальних мережах, що влада діятиме рішуче, щоб гарантувати громадський порядок. «Згідно з інформацією правоохоронних органів, готуються серйозні провокації, які створюють загрозу безпеці, життю і здоров'ю людей», – наголосив Собянін в своїй заяві.

 

Несанкціонований мітинг в центрі Москви розпочався о 14:00 за місцевим часом. Утім затримувати людей під московською мерією почали ще до офіційного відкриття  акції. Поліція витіснила протестувальників з вулиці Тверської в прилеглі провулки, застосовуючи кийки. 

 

Вже на 18:00 було затримано понад шість сотень осіб. Серед затриманих – незареєстровані кандидати від опозиції Ілля Яшин, Іван Жданова, Любов Соболь, Костянтин Янкаускас, Юлія Галямін. За словами свідків, деякі із затриманих звичайні перехожі, які опинилися в злому місці в невідповідний час. 

27.07.2019