У Львові пройде Колоквіум європейських парафій.

 

 

Із 27 липня до 1 серпня понад 150 християн з усієї Європи та стільки ж з України зберуться у Львові на 30-й Колоквіум європейських парафій (СЕР), – інформує прес-служба Українського католицького університету.

Тема цьогорічної зустрічі, яка вперше пройде в Україні, – «Хто допоможе нам бути християнами у сучасній Європі?». Гасло форуму: «Чи можуть відмінності нас об’єднати?»

 

«До цього часу колоквіуми європейських парафій відбувалися лише у країнах Західної Європи. Після падіння комуністичної системи настала можливість і для країн Східної Європи, зокрема і для католиків східного обряду з України, брати участь у такому релігійному саміті. Життя у Східній Європі дуже відрізняється від того, що ми маємо у Західній Європі, відрізняється воно і в релігійному плані, тому нам надважливо ознайомитися не лише з релігійним життям українських парафій, а й побачити стиль вашого буття, вашу культуру, традиції, звичаї. Нам важливо почерпнути від вас те, чого немає у нас, і поділитися з вами тим, що маємо ми», – розповів президент CEP о. Антоніо Касар.

 


У рамках проведення СЕР у Львові відбудуться дискусії, відвідини визначних духовних місць Львівщини, знайомства з успішними парафіями УГКЦ. Вечорами учасники форуму проводитимуть «Свята нації», де групи з різних країн зможуть представити свої «національні родзинки».

 

Колоквіум європейських парафій має і молодіжний вимір, тож до Львова прибуде й активна парафіяльна молодь з Європи. Форум проходитиме у семінарії УГКЦ Св. Духа (вул. Хуторівка, 35-а), а його молодіжна програма – в центрі Андрея Шептицького (УКУ).

 

Повну програму зустрічі у Львові можна переглянути на сайті Колоквіуму.

 

Нагадаємо, що рух християнських парафій під назвою (СЕР) – Колоквіум європейських парафій – започатковано 1961 року. Кожні два роки представники католиків різних країн Європи збираються на конгрес, у якому беруть участь єпископи, священники, богослови й активні миряни. Вони діляться досвідом й обговорюють важливі для Церкви й суспільства питання: як бути добрими християнами в сучасному світі, як передати віру наступним поколінням, як шукати нові форми євангелізації, як оживити парафії? Цей рух розпочався у РКЦ, а останніми десятиліттями до нього долучилися і греко-католики України, Румунії, Угорщини. Зараз у ньому представлено 35 країн.

 

25.07.2019