Три міста Галичини реалізовуватимуть план доброчесності від ОБСЄ.

 

 

У Тернополі, а також Дрогобичі та Раві-Руській на Львівщині втілюватимуть масштабний проєкт Організації з безпеки співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо зміцнення інституційної відповідності принципам доброчесності українських муніципалітетів. Головна його мета – допомогти адміністрації цих міст стати відкритою та прозорою. Згодом таку практику планують поширювати й у інших містах України, – інформує TV-4

 

Тернопіль є одним наразі основним партнером цього проєкту. Перша зустріч місцевої влади та представників ОБСЄ, під час якої було обговорено організаційні питання, основні кроки впровадження проєкту та сфери, яких він торкнеться, відбулася в міській раді Тернополя в понеділок, 22 липня, – повідомляє Тернопільська мерія. А вже у вересні сюди прибуде розширена група експертів, яка працюватиме над впровадженням плану доброчесності.

 

«Головний напрямок роботи ОБСЄ – це допомога країнам-учасницям у створені так званого належного управління. Це прозорий бюджет, відкрита адміністрація та мінімально скорочений контакт між чиновником і громадянином», – цитує старшого співробітника з економічних питань ОБСЄ Андрія Мунтяна телеканал Т1 Новини .

 

План забезпечення доброчесності муніципалітету Тернополя стосуватиметься таких сфер: державна закупівля, відкриті дані та захист інформаторів, депутатська недоторканність, податкова та бюджетна прозорість, етичний кодекс для державних службовців, участь громадян у процесах планування та ухвалення рішень.

 

Будівля міської ради у Тернополі

 

У рамках проєкту міська рада розробить Статут надання клієнтських послуг муніципалітету Тернополя, і кожна комунальна служба буде змушена створити свій статут. А також розробити внутрішні правила щодо оприлюднення інформації, додаткової зайнятості, декларування майна, подарунків і гостинності – додатково до Кодексу поведінки та відповідних національних нормативних актів.

 

Зазначимо, 2018 року Тернопіль увійшов до першої десятки у Рейтингу прозорості міст України від Transparency International Ukraine. При цьому за рік місто зуміло зробити стрибок із 31-го на 10-те місце. Рейтинг міст складено за 91 індикатором у тринадцяти сферах. Зокрема, брали до уваги фінансову та бюджетну сфери, закупівлі, житлову та комунальну політику, освіту, соціальні послуги, інформацію про роботу місцевої влади тощо.

 

 

Transparency International Ukraine оцінює прозорість 100 найбільших міст, заохочуючи міські ради оприлюднювати інформацію та залучати громадськість до ухвалення рішень, із 2017 року. Протягом 2017-2018 років показник прозорості в середньому зріс на 12% і нині становить 40 балів. Конкуренція міст зростає. Якщо в 2017 році, щоб очолити рейтинг, було достатньо 59,7 бала, то тепер місто-лідер має понад 85 балів.

 

25.07.2019