Правляча коаліція перемогла на виборах в Японії.

Проте прем’єрський блок втратив конституційну більшість, якою диспонував у попередньому парламенті.

 

 

На парламентських виборах в Японії більшість голосів отримала Ліберально-демократична партія прем'єр-міністра Сіндзо Абе. Ліберал-демократи, а також їхні коаліційні партнери з партії «Комейто» здобули 77 місць зі 124 у верхній палаті парламенту. Про це в понеділок, 22 липня, повідомила інформаційна аґенція Reuters. Абе, таким чином, стане прем'єром з найтривалішим стажем правління в історії Японії, він очолив уряд країни 2012 року.

 

Проте коаліції під керівництвом прем’єр-міністра не вдалося утримати двох третин місць у верхній палаті, що було необхідно для збереження конституційної більшості. Відтак під питанням залишається, чи зможе правлячий блок запустити процес перегляду так званої «пацифістської» дев’ятої статті конституції Японії. Цю статтю Токіо мусив прийняти 1947 року під тиском американської окупаційної влади після Другої світової війни. І з того часу вона залишається незмінною. В її тексті прописано, що Японія як держава відмовляється від свого суверенного права на війну як спосіб вирішення міжнародних суперечок і, як наслідок цього, не створюватиме власних збройних сил, здатних на ведення повномасштабних воєнних дій.

 

Табір Абе виступає за зміну статті. На думку прем'єра, Японії необхідно мати армію у зв'язку з нестабільною ситуацією в регіоні. Опозиція опирається цьому, заявляючи, що реформа дорого обійдеться японському платникові податків і що її прийняття загрожує ризиком втягнення країни в небезпечні геополітичні конфлікти.

22.07.2019