Іранські військовики затримали британський танкер в Ормузькій протоці.

Лондон погрожує Тегерану поважними наслідками.

 

 

Іранський Корпус вартових революції затримав британський нафтовий танкер в Ормузькій протоці у п’ятницю, 19 липня. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. Мова йде про танкер під назвою Stena Impero. 

 

Як повідомляють іранські ЗМІ, судно затримав загін Корпусу вартових революції за «недотримання міжнародних законів». Іранські військовики підплили до танкера на сторожових катерах і зупинили судно нібито на прохання місцевого управління контролю над морським транспортом. Повідомляється, що танкер відбуксовано до берега.

 

Відомо, що затриманий танкер, який плив під прапором Великої Британії, належить шведській транспортній компанії Stena Bulk. Він прямував до Саудівської Аравії. На його облавку перебувало 23 члени екіпажу.

 

Лондон погрожує Тегерану поважними наслідками, якщо іранці незабаром не звільнять нафтовий танкер . «Ми абсолютно чітко заявили, що якщо ситуація незабаром не вирішиться, вона буде мати дуже поважні наслідки», – наголосив міністр внутрішніх справ Об’єднаного Королівства Джеремі Гант в етері телеканалу SkyNews .

 

При цьому Гант зазначив, що мова не йде про військове втручання. «Ми шукаємо дипломатичних шляхів виходу з ситуації», – наголосив він. За словами глави британської дипломатії, він уже обговорив інцидент  з держсекретарем США Майком Помпео. «Спроби зв'язатися з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом досі залишалися безуспішними», – повідомив Гант.

20.07.2019