СБУ: Компанія з групи "Мотор Січ" сплачувала кошти казні "ДНР".

 

Служби безпеки України заявила про причетність групи компаній ПАТ "Мотор Січ" (Запоріжжя) до фінансування діяльності терористичної організації "ДНР" через підприємство, розташоване на окупованих територіях.

 

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

 

"Оперативники спецслужби у межах досудового розслідування встановили, що посадовці відокремленого підрозділу групи – "Сніжнянський машинобудівний завод", який розташований на тимчасово окупованій території Донецької області, при здійсненні господарської діяльності розробили та реалізували механізм проведення безтоварних операцій із суб'єктами підприємницької діяльності, розташованими на території України, РФ та так званої Донецької народної республіки. У результаті оборудки до "Центрального республіканського банку ДНР" надходили платежі Сніжнянського машинобудівного заводу у вигляді сплати не передбачених чинним українським законодавством так званих податків та інших обов'язкових платежів", – повідомив прес-центр СБУ.

 

Співробітники СБ України задокументували, що, зокрема, за 2015 рік Сніжнянський машинобудівний завод до бюджету "ДНР" сплатив понад 32 млн російських рублів.

 

"Завод також передавав на безоплатній основі товарно-матеріальні цінності для потреб так званого Міністерства доходів і зборів Донецької народної республіки, через яке безпосередньо фінансувалися незаконні збройні формування бойовиків", – поінформували в спецслужбі.

 

Слідчі СБУ оголосили підозру директору та начальнику фінансового відділу Сніжнянського машинобудівного заводу у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму). Триває досудове слідство для встановлення решти осіб, причетних до фінансування терористичної діяльності.

 

Натомість "Мотор Січ" відмовилися від будь-яких коментарів із цього приводу. Представник менеджменту ПАТ у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" припустив, що це повідомлення може бути пов'язане з майбутніми позачерговими виборами до Верховної Ради України.

 

"Дайте нам спокійно вибори провести", – сказав представник менеджменту.

 

Почесний президент ПАТ "Мотор Січ", народний депутат ВР VIII скликання (група "Воля народу") В'ячеслав Богуслаєв на позачергових парламентських виборах балотується в мажоритарному окрузі №77 у Запоріжжі.

 

"Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу. Товариство бере участь у реалізації держоборонзамовлення та має стратегічне значення для економіки й обороноздатності держави.

 

19.07.2019