Конгрес США готує санкції для співробітника ФСБ.

Таким чином американські конґресмени реагують на захоплення й утримування в полоні українських моряків.

 

                                        Марсі Каптур

 

Група законодавців США, котрі займається українськими питаннями, винесли на обговорення в Палату представників законопроект щодо запровадження санкцій проти високопоставлених представників ФСБ Росії. Вони мають бути покарані за їхню роль у захопленні 24-х українських моряків у листопаді минулого року біля Керченської протоки. Інформація про це була опублікована в четвер, 18 липня, на сайті конґресменки Марсі Каптур (Marcy Kaptur).

 

Повна назва документа – «Акт про припинення агресивного втручання в свободу шляхом запровадження санкцій проти Росії» (Stopping Aggressive Incursions on Liberty by Ordering Russian Sanctions Act). Скорочено цей документ називають у Конґресі The SAILORS Act ( «Акт про моряків»).

 

Четверо представників «українського кокусу» Конґресу – «групи друзів» України у законодавчому органі США – 18 липня заявили, що The SAILORS Act буде застосовано до 24-х високопоставлених співробітників ФСБ. Його суть полягає в тому, що за кожного українського моряка, якого утримують у російській в'язниці, має бути покараний один представник Федеральної служби безпеки Росії. Ці санкції повинні діяти до часу, коли Росія відпустить на свободу всіх 24 моряків і поверне Україні три незаконно утримувані нею судна. Про це повідомило Radio Free Europe/ Radio Liberty.

 

«Сполучені Штати продовжують рішуче засуджувати небезпечний напад Росії на військово-морський флот України і незаконне затримання 24 українських моряків. Ця подія є останньою в серії зловмисних кроків з боку Росії для підриву демократичного поступу України, базованого на правилах міжнародного порядку», – заявили творці законопроекту. Вони закликають міжнародну спільноту не залишатися байдужою до того, що «Росія розширює сферу своєї агресії в Європі і в цілому світі». Водночас підготовлений законопроект конґресмени називають «потужним сигналом українським морякам та їхнім родинам про те, що американці не забули їхньої героїчної боротьби за те, щоб Україна продовжувала рухатися шляхом демократичного розвитку і суверенітету».

19.07.2019