Зеленський доручив готувати механізм надання громадянства для української діаспори.

 

Президент України Володимир Зеленський доручив готувати механізм для прийняття до українського громадянства представників нашої діаспори за кордоном.

 

Про це йдеться у повідомленні Офісу Президента у Facebook.

 

Володимир Зеленський на зустрічі з діаспорою в Канаді 

 

"Президент України доручає МЗС розробити механізм надання українського громадянства як другого для етнічних українців з дружніх нам країн, які прагнуть долучитися до розвитку своєї історичної батьківщини", – поінформували на Банковій.

 

Зеленський також запропонував спростити процедуру видачі українських паспортів іноземцям, котрі тікають до України від своїх урядів. "Володимир Зеленський доручає розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах", – поінформували в ОП.

 

Повідомлення президентського офісу про "паспортні" ініціативи Банкової спричинене указом президента Росії про спрощену процедуру паспортизації мешканців Донецької та Луганської областей.

 

Голова держави трактує рішення Путіна як загрозу процесу мирного залагодження конфлікту. "Ми вважаємо, що цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту та реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало", – вважають в Офісі Президента.

 

Нагадаємо, Володимир Зеленський говорив про потребу залучення діаспори до українських справ і під час своєї інавґураційної промови.

 

18.07.2019