Європарламент вимагає від Москви звільнити українських політв'язнів.

Євродепутати ухвалили відповідну резолюцію із засудженням судової практики РФ проти українців.

 

 

В одній із перших своїх резолюцій депутати Європейського парламенту, обрані наприкінці травня, звернулися зі закликом до російської влади, аби та звільнила всіх українських політв'язнів, котрі перебувають у Росії, а також припинила переслідування всіх активістів-екологів у країні. Цю резолюцію Європарламент ухвалив на пленарному засіданні в Страсбурзі у четвер, 18 липня. За неї проголосували 458 депутатів, проти – 80, 89 утрималися. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

«Європарламент закликає російську владу звільнити без подальших зволікань і без всяких умов всіх незаконно і свавільно затриманих українських громадян як у Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України», – йдеться в резолюції, авторами якої є депутати з п'яти фракцій: Європейської народної партії, соціал-демократів, «Оновити Європу», «зелених», а також Європейських консерваторів і реформістів.

 

До документа додається і список, в якому названо близько 130 прізвищ, зокрема: Олег Сенцов, Станіслав Клих, Роман Сущенко, Павло Гриб, Володимир Балух, Емір Усейн Куку, Бекір Дегерменджі. Серед тих, звільнення кого домагаються євродепутати, є і 24 члени екіпажів трьох українських кораблів, які спробували наприкінці листопада 2018 роки пройти через Керченську протоку в Азовське море. Євродепутати зауважили, що список не є остаточним. У резолюції також міститься заклик до російської влади гарантувати безпечне повернення політв'язнів додому. 

 

У резолюції зазначено, що російські суди, і цивільні, і військові, не мають права виносити вироки щодо дій, вчинених за межами міжнародно визнаної території РФ, і що такі судові справи «не можуть вважатися леґітимними». Європарламент також пропонує Євроунії розглянути можливість запровадження постійного моніторингу судів над «жертвами політичних переслідувань у РФ і окупованому Криму».

 

«Багато вироків російських судів проти українських політв'язнів стосуються "шпигунства", що нагадує період репресій у 1930-х і в середині 1950-х років, коли багатьох громадян Радянського Союзу затримували і засуджували на цих підставах», – зазначено в документі.

 

Окрім того, в Європарламенті вважають, що правозахисники й екологічні активісти в Росії часто стають об'єктами утисків, стеження, фізичних нападів, погроз, обшуків їхніх будинків і офісів, кампаній з очорнення і необґрунтованих затримань.

18.07.2019