Путін вирішив паспортизувати увесь Донбас.

 

Президент Росії Владімір Путін підписав указ, котрий надає можливість отримання російського громадянства не лише мешканцям ОРДЛО, а й усім громадянам, котрі раніше проживали на території Донецької та Луганської областей України.

 

 

Документ, опублікований на офіційному порталі правової інформації РФ, передбачає зміни до попереднього указу Путіна від 29 квітня 2019 року "Про окремі категорії іноземних громадян і осіб без громадянства, які мають право звернутися з заявами про прийняття до громадянства РФ у спрощеному порядку".

 

У пункті про спрощене надання громадянства громадянам України та особам без громадянства, які мають законні підстави для перебування в Росії, котрі раніше проживали на території окремих районів Донецької та Луганської областей, – слова "окремих районів", згідно з новим наказом, вилучаються.

 

Для підтвердження свого права на російське громадянство охочі особи мають надати документ, що підтверджує постійне проживання на територіях Донецької або Луганської областей станом на квітень 2014 року.

 

МЗС України у своїй офіційній заяві рішуче засудило нову спробу російської влади поширити спрощений порядок прийняття до громадянства РФ на українських громадян. "Дії російської сторони є неприхованим втручанням у внутрішні справи України як незалежної і суверенної держави, серйозною загрозою безпеці на всьому європейському континенті", – обурилися в зовнішньополітчиному відомстві.

 

Офіційний Київ вважає симптоматичним, що цю провокацію Кремль робить у відповідь на ініціативи української сторони з деескалації ситуації. "Незважаючи на численні заяви про прагнення якнайшвидшого встановлення миру, Кремль своїми діями демонструє відвертий намір продовжувати гібридну війну проти України", – розкритикували у МЗС.

 

Українська сторона вимагає від росіян невідкладно скасувати "усі агресивні рішення щодо України" та усунути їхні негативні наслідки. Київ закликав Москву припинити торпедувати мирні зусилля в "нормандському форматі" і в "мінському процесі", натомість розпочати виконувати взяті на себе зобов’язання.

 

18.07.2019