Парубій відмовив Зеленському у скликанні позачергового засідання парламенту.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відмовив Президентові України Володимиру Зеленському у скликанні позачергового засідання парламенту на четвер, 18 липня, через недотримання головою держави вимог регламенту.

 

 

Про це Парубій повідомив на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши копію своєї офіційної відповіді на адресу Банкової.

 

Спікер звернув увагу на те, що Президент запропонував скликати народних депутатів на позачергове засідання ВР, а не позачергову сесію, а це, згідно з нинішнім розпорядком роботи парламенту, вже не дозволяє збирати парламентарів.

 

"Скликання такого засідання не передбачене законом, адже регламент Верховної Ради України передбачає можливість скликання позачергового пленарного засідання у невідкладних випадках у період МІЖ пленарними засіданнями під час сесії Верховної Ради України. Оскільки останнє пленарне засідання 10 сесії Верховної Ради України VIII скликання, згідно з календарним планом, відбулося 12 липня, у мене є єдина передбачена законодавством можливість – скликати на вимогу Президента України позачергову сесію Верховної Ради України", – розтлумачив голова ВР.

 

Андрій Парубій запропонував Зеленському виправити свій лист до парламенту у такий спосіб, аби він відповідав закону.

 

"Як Голова Верховної Ради України неухильно дотримуюсь чинного законодавства. До чого закликаю усіх посадовців", – затявся Андрій Парубій.

 

Знимка з останнього пленарного дня ВР

 

Раніше заступник керівника Офісу Президента Руслан Рябошапка заявив: Банкова скликає народних депутатів для розгляду трьох законопроектів – про Антикорупційний суд, незаконне збагачення і "євробляхи".

 

Офіс Президента певен, що алярмовість позачергового засідання не завадить народним депутатам зібратися 18 липня. "У сучасному світі є достатньо засобів для телекомунікації, щоб дізнатися про це засідання... І буде достатньо часу, щоб завтра зібратися на це засідання", – сказав Рябошапка, згідно з аґенцією "Інтерфакс-Україна".

 

Заступник голови ОП додав: депутати знайомі з текстами законопроектів, внесених Зеленським до парламенту. "Законопроект щодо Вищого антикорупційного суду перебуває в парламенті вже кілька тижнів. Законопроект про незаконне збагачення внесено ще в червні", – перелічив він.

 

Заступник голови Офісу Президента зазначив, що законопроект про відстрочення штрафів для "євробляхерів" було зареєстровано ще у квітні, а Президент лише трохи його змінив і вніс новий.

 

Віцеспікер Оксана Сироїд, реагуючи на пропозицію Зеленського зі скликання парламенту, котрий після початку виборчої кампанії заледве набирав голоси для результативних голосувань, заявила: ця ініціатива нагадує зґвалтування. 

 

"Вимога Президента про скликання позачергово засідання після розпуску парламенту – це «задоволення статевої пристрасті неприродним способом з використанням безпорадного стану особи» (стаття 153 КК)", – написала вона у Facebook.

 

17.07.2019