ЄУ закликала Росію взяти на себе відповідальність за трагедію з MH17.

Водночас родичі жертв катастрофи у відкритому листі звинуватили Росію в приховуванні правди.

 

 

Російська влада повинна взяти на себе свою частку відповідальності за загибель у небі над Донбасом малайзійського авіалайнера, який здійснював рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Про це йдеться в декларації Ради Європейської Унії, ухваленій напередодні п'ятої річниці трагедії. Заяву опубліковано на офіційному сайті Ради ЄУ.

 

«Наші серця залишаються з тими, хто втратив своїх близьких, ми продовжуємо поділяти їхнє горе», – підкреслено в документі.

 

Окрім того, Євроунія висловила впевненість у незалежності й фаховості співробітників Міжнародної слідчої групи (JIT), котрі займаються розслідуванням причин катастрофи. Брюссель закликав Москву розпочати співпрацю з JIT відповідно до резолюції 2166 Ради Безпеки ООН.

 

Водночас родичі жертв катастрофи рейсу MH17 звернулися до російської влади з відкритим листом, в якому теж закликали РФ взяти на себе відповідальність за те, що сталося, і перестати поширювати брехливу інформацію в зв'язку з трагедією.

 

«Близькі, котрі були вбиті, втрачені назавжди – втрачені їхні життя, їхнє майбутнє, абсолютно все. З любові до них ми хочемо, щоб правда про трагедію MH17 була розказана, а відповідальність за злочин – встановлена», – йдеться в заяві, опублікованій російською та англійською мовами.

 

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков раніше заявив, що позиція Москви полягає в тому, що вона не буде ставитися поважно до розслідування без своєї участі.

17.07.2019