Президент України Володимир Зеленський готується відкликати посла України у Сполучених Штатах Америки Валерія Чалого. Відтак, Чалий не братиме участі в підготовці очікуваної зустрічі Зеленського із президентом СЩА Дональдом Трампом. 

 

 

Зі слів заступника керівника Офісу Президента України Вадима Пристайка, незабаром офіційний Київ проведе ротацію 12 послів України в інших державах.

 

"Сьогодні та вчора державний секретар МЗС обдзвонив кожного з керівників, подякував за роботу й попередив про те, що найближчим часом буде опубліковано відповідний указ. Ми не хотіли б, щоб керівники місій, яких ми поважаємо, отримали цю інформацію з інтернету", – заявив Пристайко, згідно з повідомленням ОП.

 

Пан Пристайко зазначив, що більшість дипломатів перебуває на посадах значно довше, ніж традиційні 4–5 років, а сама ротація є плановою.

 

Вадим Пристайко наголосив, що ротація торкнеться і посла України у Сполучених Штатах Америки Валерія Чалого. Після відкликання Валерія Чалого посольство продовжить підготовку візиту Президента України Володимира Зеленського до США – під керівництвом тимчасового повіреного у справах України. Наразі уточнюють дату візиту й узгоджують графіки президентів обох країн.

 

"Підбирається новий керівник місії в США, як і в інші 12 посольств, керівники яких сьогодні будуть відкликані", – додав Вадим Пристайко.

 

Він також уточнив, що очільниками українських місій призначатимуть не лише професійних дипломатів, а й нових людей.

 

17.07.2019