ЄУ відновлює фінансову допомогу Молдові.

Це стало можливим завдяки подоланню політичної кризи в країні.

 

                                    Йоганнес Ган

 

Європейська Унія розморожує фінансову підтримку Молдови. Про це в понеділок, 15 липня, заявив у Брюсселі комісар ЄУ з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган (Johannes Hahn) після зустрічі з новим міністром закордонних справ Молдови Ніколае Попеску (Nicolae Popescu).

 

За словами Гана, протягом наступних кількох днів Єврокомісія надасть Кишиневу 14,5 мільйона євро фінансової допомоги. Ці гроші повинні піти, зокрема, на підтримку програми профтехосвіти, а також функціонування зони вільної торгівлі Молдови з Євроунією. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Другий транш фінансової допомоги Молдова, за словами єврокомісара, може отримати вже цієї осені. Крім того, восени ЄУ може надати Кишиневу першу частину кредиту в рамках макрофінансової допомоги, спрямованого на підтримку платіжного балансу країни. «Але спершу необхідно дочекатися фінального звіту МВФ», – додав Ган.

 

Макрофінансова допомога Молдові на сумі 100 мільйонів євро була виділена Брюсселем в 2017 році. Проте через рік була припинена через порушення принципів правової держави і демократії в країні. Серед умов відновлення фінансової підтримки в Брюсселі називали боротьбу з корупцією в Молдові та проведення парламентських виборів відповідно до міжнародних норм. В середині червня Молдові вдалося подолати політичну кризу, позбутися двовладдя і забезпечити роботу нового кабінету міністрів, якого підтримали Вашінґтон і Брюссель.

 

Ніколае Попеску заявив після зустрічі в Брюсселі, що новий уряд у Кишиневі налаштований на те, щоб наблизити Молдову до ЄУ. «Наша єдина зовнішньополітична орієнтація – це європейська інтеграція», – запевнив він і пообіцяв, що для цього уряд «боротиметься з корупцією і прагнутиме до деолігархізації».

15.07.2019