Чорногорія створює свою помісну православну Церкву.

За взірець чорногорці беруть українську модель.

 

 

Президент Чорногорії Міло Джуканович оголосив, що республіка матиме свою автокефальну православну Церкву. За його словами, це робиться для подолання розколу між чорногорцями та сербами, котрі мешкають у країні. Процес проходитиме за українським взірцем: шляхом об'єднання діючих у Чорногорії православних Церков – чорногорської і сербської – і відділення останньої від Сербської православної церкви (СПЦ), котра має головний осідок власне у Сербії.

 

«Автокефальна православна Церква в Чорногорії має історію і традицію, тому незаперечне право сучасної Чорногорії – розпочати операцію з її відновлення. Потрібна чітка стратегія, арґументи – на нашому боці. А в результаті я впевнений: Чорногорія, без сумніву, матиме свою автокефальну православну Церкву», – цитує слова Міло Джукановича чорногорське видання Vijesti. На переконання президента, це завдання можна порівняти з відновленням чорногорської незалежності в 2006 році.

 

Нині домінуючою в Чорногорії є Сербська православна церква, яка має офіційний статус і визнана іншими світовими Церквами. Чорногорська православна церква такого статусу не має, але багато чорногорців вважають своєю саме її, називаючи СПЦ «Церквою іншої держави».

 

Програмна заява чорногорського лідера збіглася з завершальним етапом обговорення в республіці закону про свободу віросповідання, який покликаний замінити аналогічний документ півстолітньої давності, а головне – впорядкувати питання з церковною власністю. Цей закон можуть ухвалити вже до кінця липня. 

15.07.2019