Генсек НАТО попередив Європу про нову російську ракетну загрозу.

Єнс Столтенберґ попередив Москву, що в неї є останній шанс врятувати договір про РСМД.

 

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ попередив передовсім Німеччину, але також і Європу загалом, що Росія вже розробила нову ядерну ракетну систему середньої дальності і навіть розмістила її. Це його застереження пролунало в інтерв’ю для авторитетної німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. Конкретного місця базування керівник Північноатлантичного Альянсу, однак, не назвав.

 

«Це пересувна ракетна система, її легко приховати від систем стеження. У зоні її досяжності перебувають такі німецькі міста, як Берлін, Франкфурт-на-Майні і Мюнхен», – наголосив Столтенберґ.

 

Водночас генсек НАТО закликав Росію зробити все, щоби зберегти життєздатність Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). «Росія розірвала ДРСМД і тим самим створила серйозну загрозу нашій безпеці. Москва повинна використати свій останній шанс, щоб врятувати цю угоду. Інакше вона нестиме повну відповідальність за припинення дії договору, в результаті чого світ стане менш стабільним для всіх нас», – попередив голова Альянсу.

 

На початку серпня закінчується шестимісячний термін, який США надали Росії для усунень допущених нею порушень ДРСМД. В іншому разі Вашінґтон остаточно відмовиться від угоди.

 

Нагадаємо, що Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності підписали в 1987 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейґан.

15.07.2019