До Туреччини надійшли перші комплекси С-400 з Росії. 

Через їхнє придбання Анкара ризикує відносинами зі союзниками з НАТО.

 

 

Міністерство оборони Туреччини в п'ятницю повідомило, що на авіабазу Мюртед під Анкарою доставлені перші компоненти С-400. Інформацію про це підтвердила російська Федеральна служба з військово-технічної співпраці.

 

«З поставками С-400 немає жодних проблем, і цей процес проходитиме в нормальному режимі.  Туреччина координує всі питання, в тому числі пов'язані з літаками і персоналом», – процитувала інформаційна аґенція Anadolu слова міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоґлу.

 

Сторони уклали угоду на суму 2,5 млрд доларів ще 2017 року. Частину грошей Туреччина виплатить сама, частину – за рахунок російського кредиту. 

 

Придбання Туреччиною російських систем ППО викликало напруженість у відносинах Анкари з Вашінґтоном. США були не згодні з рішенням їхнього союзника з НАТО придбати С-400 у Росії, і Білий дім попереджав Анкару про можливість санкцій в разі, якщо угода все ж відбудеться.

 

Американська сторона закликала Туреччину відмовитися від С-400 на користь аналогічних американських систем Patriot. За твердженням Вашінґтона, С-400 несумісні з оборонної мережею НАТО і можуть поставити під загрозу американські винищувачі Lockheed Martin F-35, які Туреччина планувала придбати в США.

12.07.2019