"Велика сімка" розкритикувала люстраційні захцянки Зеленського.

 

Посли країн "Великої сімки" розкритикували ініціативу Президента України Володимира Зеленського з поширенням норм закону "Про очищення влади" на Петра Порошенка та колишніх посадовців 2014-2019 років. Дипломати вважають слушним механізм притягнення до юридичної відповідальності. Однак зазначають, що нинішня ситуація в Україні непорівняна зі спадком "режиму Януковича".

 

 

Про це йдеться у заяві послів G7.

 

"Притягнення до відповідальності винних у зловживанні службовим становище є правильним кроком. Водночас, на наше переконання, нинішня ситуація в Україні непорівняна з тою, що була після Революції гідності", – йдеться у заяві.

 

Посли G7 підкреслили, що від 2014 року вони мали нагоди вітати прогрес у реформуванні низки важливих галузей в Україні.

 

"Виборчі зміни і політична ротація є нормою в демократичних країнах, на відміну від невибіркового накладання заборон на всіх учасників виконавчого та законодавчого процесів управління", – йдеться у відозві.

 

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Ґоф перепостила у Twitter заяву G7, пояснивши, що це є позиція послів щодо пропозицій змінити закон про люстрацію в Україні.

 

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 11 липня запропонував застосувати норми про люстрацію проти Президента України, народних депутатів, голови ВР, членів уряду, Генерального прокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництва оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року. 

 

12.07.2019