Зеленський відбув телефонну розмову з Путіним.

 

11 липня Президент України Володимир Зеленський відбув телефонну розмову з Президентом Російської Федерації Владіміром Путіним. Це перший контакт новообраного голови держави із російським лідером і перша офіційна розмова між президентами за місяці бойкоту Кремлем Банкової.

 

 

Як повідомила прес-служба Президента України, ключовим питанням розмови було звільнення полонених військових моряків. Також йшлося про повернення інших українських громадян, яких утримують на території РФ.

 

Також сторони обговорили продовження переговорів у "нормандському форматі".

 

Прес-служба Кремля доповнює: обговорювали питання врегулювання ситуації на Донбасі і "спільної роботи з повернення утримуваних із обидвох боків осіб". Президенти домовилися продовжити консультації на рівні експертів.

 

Офіс Владіміра Путіна уточнює, що розмова відбулася з ініціативи української сторони.

 

Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський запропонував Владіміру Путіну зустрітися в Мінську для проведення переговорів за участю Дональда Трампа, Терези Мей, Анґели Меркель, Емманюеля Макрона.

 

Президенти України та Росії не мали контакту вродовж кількох місяців: Кремль заявляв, що не бачить сенсу провадити діалог із Петром Порошенком.

 

11.07.2019