Зеленський пропонує люструвати Порошенка, Гройсмана і Яценюка.

 

Президент України Володимир Зеленський виступив із ініціативою застосувати люстрацію проти посадовців, котрі займали найвищі державні посади між 23 лютого 2014 року та 19 травня 2019 року.

 

 

У своєму зверненні Зеленський сказав, що люстрації мають підлягати особи, які обіймали посади Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств. Люстрацію також пропонується поширити на народних депутатів України та членів уряду цього періоду.

 

"Я щодня спілкуюся з чиновниками різних рівнів і розумію: це – безнадійний діагноз. Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві – насправді вони всі однієї масті. Їм усім фіолетово!" – пояснив Володимир Зеленський.

 

При цім Зеленський виправдовується, що він підтримує люстрацію, а закиди в прагненні скасувати теперішній закон "Про очищення влади" – неправдиві. "Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію, ми пропонуємо її посилити", – заявив голова держави.

 

Президент вважає, що колишні посадовці заслужили і суворішого покарання – кримінального, а тому "найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою".

 

Ідея люстрації посадовців 2014-2019 років на чолі з Петром Порошенком, очевидно, походить від Андрія Портнова, колишнього юриста з групи "Приват", колишнього заступника голови Адміністрації Президента Віктора Януковича. Кілька днів тому Портнов написав, що готує проект змін до чинного закону про люстрацію.

 

 

11.07.2019