У Львові священник обіцяє голодувати через приміщення для музею Шептицького.

 

Отець Севастіян Дмитрух обіцяє розпочати голодування, а десятки львів’ян – вийти на пікет, якщо львівська міська і обласна влада у найближчі дні не вирішать питання з наданням приміщення для музею митрополита Андрея Шептицького у Львові. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Музей як юридичну особу зареєстрували ще в 2017 році. Тоді йому пообіцяли передати приміщення монастирського комплексу на вул. Кривоноса у Львові, де зараз є аудиторії Львівського державного університету внутрішніх справ.

 

У травні цього року МВС передало приміщення церкви громаді УГКЦ, а перший поверх монастиря, якого університет не використовував, два роки тому віддали в оренду під музей митрополита Андрея Шептицького. Протягом цього часу отець Севастіян проводить там разом із фахівцями ремонтно-реставраційні роботи. Під час цих робіт реставраторам вдалося виявити настінні розписи і кам’яну підлогу XVII століття.

 

Між представниками церкви, влади, університетом і МВС у 2018 році була домовленість, що навчальний заклад звільнить решту поверхів і перейде у будинок поруч.

 

Однак Львівська обласна адміністрація передала приміщення на 20 років в оренду Шевченківському суду Львова. У травні цього року МВС відмовилось передавати приміщення монастиря під музей.

 

«Ми роками звертались до міської і обласної адміністрацій із проханням надати альтернативне приміщення університетові. Приміщення є, це просто неспроможність влади зробити цей крок. Для Московського патріархату зробили за тиждень майно, а для УГКЦ і митрополита Андрея – тягнеться від 2001 року. Зараз це приміщення у власності МВС, тобто держави. Храм передали лише цього року УГКЦ. Ми дійшли до крайності наших зусиль. Якщо у найближчі дні не буде чітко запропоноване вирішення питання, я розпочну голодування під міською чи обласною адміністрацією», – каже засновник музею отець Севастіян Дмитрух.

 

Підтримують отця десятки львів’ян і духовенство. Люди об’єднались у громадську раду для підтримки музею митрополита Андрея Шептицького.

 

У міській раді Львова запевняють, що підтримують створення музею митрополита Андрея, і обіцяють знайти альтернативне приміщення для університету. Однак наразі рішень немає.

 

Останнього разу греко-католицькі священники голодували у 1989 році у Москві на Арбаті, вимагаючи скасувати рішення псевдособору 1946 року, на якому була ліквідована УГКЦ, і закликаючи визнати підпільну церкву.

11.07.2019