CБУ викрила підполковника Нацгвардії із російським громадянством.

 

Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України викрили підполковника Національної гвардії України із російським громадянством, котрий працював на спецслужби РФ.

 

 

Як інформує прес-служба СБУ, оперативникам вдалося задокументувати, що у 2014 році чоловік, підтримуючи ідеологію "русского міра", виїхав на територію анексованого Криму, де отримав паспорт громадянина РФ, водійське посвідчення, став на військовий облік і у пільговому порядку оформив російську військову пенсію (у 1995 році у складі ЗС країни-агресора брав участь у бойових діях у Чечні).

 

А вже у 2016 році підполковник влаштувався на військову службу до Головного управління Національної гвардії за сприяння колишнього керівництва НГУ. Він отримав допуск до державної таємниці та ініціативно звернувся до командування з проханням про направлення в район проведення антитерористичної операції.

 

Перебуваючи в штабі АТО, підполковник накопичував на особистих флеш-носіях великий обсяг секретної інформації щодо виконання бойових завдань підрозділами НГУ зі складу сил антитерористичної операції.

 

"Для запобігання витоку та розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, співробітники військової контррозвідки СБ України вилучили з незаконного обігу виявлені носії інформації, підполковника відсторонено від виконання службових обов’язків, отримані стосовно нього матеріали передано до органів досудового розслідування", – поінформували у прес-службі СБУ.

 

10.07.2019