Провокація "Смєтлівого": Російський корабель ввійшов у акваторію навчань Sea Breeze.

 

Російський корабель "Смєтлівий" у середу порушив норми морського законодавства й увійшов у закриту зону військових навчань Sea Breeze.

 

Про це повідомляє командування Військово-Морських Сил ЗСУ.

 

 

"Незважаючи на прибережне повідомлення для мореплавців щодо закриття району для проведення міжнародних навчань Sea Breeze 2019, корабель Чорноморського флоту РФ "Сметливый" близько 8 години ранку 10.07.2019, провокуючи на небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для мореплавства район, де проводили практичні стрільби корабельної артилерії морського угрупування міжнародної коаліції", – констатували у штабі.

 

Фрегат "Гетьман Сагайдачний", згідно з міжнародним протоколом, розпочав процедуру опитування, але корабель РФ " вдавав, що має проблеми зі зв'язком". 

 

Військово-Морські Сили зазначають, що Росія "вкотре показала своє справжнє обличчя та, нехтуючи нормами міжнародного морського права, провокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря". 

 

"Цей факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію як прогнозований суб'єкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні", – констатували в штабі.

 

10.07.2019