Данилюк відбув нараду РНБО через скандал із каналами Медведчука.

 

Рада національної безпеки і оборони провела нараду з питань інформаційної безпеки. РНБО роздала доручення силовим відомствам, про які публічно вирішила не інформувати.

 

 

Про це повідомив у Facebook секретар РНБО Олександр Данилюк.

 

"За дорученням Президента провів нараду щодо інформаційної безпеки. Державні органи, зокрема СБУ та Національна поліція, отримали низку відповідних доручень, зокрема щодо захисту інформаційного простору. Додаткових деталей не можемо надати через таємність", – написав він.

 

Зі слів Данилюка, те, що телеканал NewsOne скасував так званий "телеміст", ще не означає кінець інформаційної війни. "Тому і наша робота продовжується", – додав секретар РНБО.

 

Нагадаємо, 7 липня український телеканал NewsOne, що належить соратнику Віктора Медведчука Тарасові Козаку, та російський державний канал "Россія 24" анонсували на 12 липня спільний телеміст під назвою "Надо поґоворіть".

 

Українські політики закликали нового Президента України та РНБО відреагувати на проведення "телемосту". 

 

Низка громадських ініціатив та військово-волонтерських організацій виступили з закликом вийти на протест проти "медведчукізації" медійного дискурсу. 

 

В. о. голови СБУ Іван Баканов запропонував вжити санкцій проти телеканалів із медіа-пулу Медведчука-Козака (NewsOne, ZIK, "112-Україна"), а також винести їм попередження.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про відкриття кримінального провадження за фактом замаху на державну зраду. 

 

Президент України Володимир Зеленський розкритикував ідею телемосту, назвавши його піар-ходом перед виборами. На погляд голови держави, в розпалюванні конфлікту зацікавлені проросійські політики, котрі "будут ґрабіть", і проєвропейські політики, які "будуть грабувати".

 

Згодом телеканал NewsOne повідомив про резиґнацію з ідеєю телемосту.

 

09.07.2019