NewsOne відмовився від пропаґандистської акції з росіянами.

 

Телеканал NewsOne скасував проведення телемосту з російським телеканалом "Россія 24", забороненим для трансляції в Україні, пояснивши свою відмову "інформаційною атакою" та "погрозами фізичної розправи".

 

Про це йдеться у повідомленні на сайті каналу.

 

 

"Наша спроба організувати майданчик для обговорення неполітичних питань силами звичайних людей, які ніколи не ставили під сумнів територіальну цілісність України, без політиків і одіозних пропагандистів, привела до того, що протягом останнього часу низкою політичних партій щодо нашого телеканалу була почата масована інформаційна атака. У хід пішли заяви про акції протесту біля каналу, а з учорашнього вечора – і прямі погрози фізичної розправи стосовно журналістів і їхніх близьких", – заявили на NewsOne.

 

Телеканал вирішив зрезиґнувати через "інформаційну кампанію проти своїх журналістів, загрозу нападу на канал", а також через спроби втягнути його у передвиборчі розбірки.

 

Генеральний продюсер NewsOne Василь Голованов, ведучий проєктованого телемарафону, заявив про те, що ідею зіпсував передчасний анонс російського пропаґандиста Дмітрія Кісєльова.

 

"Заява і анонс Дмітрія Кісєльова стали новиною також і для мене. Він не причетний до організації телемарафону і, я переконаний, нашкодив діалогу, а не допоміг", – написав Голованов у Facebook.

 

Керівник NewsOne ствердив, що ініціатори планували провести телеміст нібито для діалогу з українцями, які проживають у Росії, і не тільки з тамтешніми, а – згодом – із українцями в США, Канаді та країнах-членах ЄС.

 

Нагадаємо, 7 липня український телеканал NewsOne, що належить соратнику Віктора Медведчука Тарасові Козаку, та російський державний канал "Россія 24" анонсували на 12 липня спільний телеміст під назвою "Надо поґоворіть".

 

Українські політики закликали нового Президента України та РНБО відреагувати на проведення "телемосту". 

 

Низка громадських ініціатив та військово-волонтерських організацій виступили з закликом вийти на протест проти "медведчукізації" медійного дискурсу. 

 

В. о. голови СБУ Іван Баканов запропонував вжити санкцій проти телеканалів із медіа-пулу Медведчука-Козака (NewsOne, ZIK, "112-Україна"), а також винести їм попередження.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про відкриття кримінального провадження за фактом замаху на державну зраду. 

 

Президент України Володимир Зеленський розкритикував ідею телемосту, назвавши його піар-ходом перед виборами. На погляд голови держави, в розпалюванні конфлікту зацікавлені проросійські політики, котрі "будут ґрабіть", і проєвропейські політики, які "будуть грабувати".

 

08.07.2019