Грузинський телемодератор обматюкав Путіна в прямому етері.

Російський політикум висловив глибоке обурення інцидентом.

 

 

 

Популярний ведучий грузинського телеканалу «Руставі 2» Георгій Габунія в етері своєї недільної передачі P.S. по-російськи звернувся до президента Росії Володимира Путіна. У своєму зверненні журналіст вдався до нецензурних висловлювань на адресу російського лідера.

 

«Я хочу передати вітання нашому великому другу, президентові Росії Володимирові Володимировичу Путіну. Вовочка, с*ка ти… На нашій красивій землі немає місця такому вбогому створінню, такому виродку, як ти. Ти — смердючий окупант», — почав своє звернення Габунія. Далі в промові телеведучого пішли значно жорсткіші висловлювання з російськими матами.

 

Витівку ведучого розкритикували представники і грузинської, і російської влади. Деякі російські депутати висловилися за те, щоб запровадити економічні санкції проти Грузії, зокрема, знову заборонити імпорт грузинського вина й мінеральної води.

 

«Це війна провокаторів проти своєї країни, брудна і огидна гра з безпекою держави і громадян», – заявив прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе. Президентка Грузії Саломе Зурабашвілі заявила, що своїм вчинком провідний телеканал завдав шкоди державним інтересам країни.

 

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив: «Щодо згаданих образ на адресу і нашої країни, і нашого президента, то, звичайно, ми їх вважаємо абсолютно неприйнятними, ми їх рішуче засуджуємо. Ми відзначаємо, що дійсно все керівництво Грузії – і президент, і прем'єр-міністр, і парламентарі, і спікер парламенту – рішуче засудили цю витівку».

 

Генеральний директор «Руставі 2» Ніка Гварамія заявив про припинення мовлення телеканалу. У заяві, опублікованій на сайті каналу, Гварамія розповів, що працівники телеканалу перебувають у небезпеці і зазнають атак з боку протестувальників, котрі вийшли на акцію після телевиступу Габунії. Гварамія закликав Міністерство внутрішніх справ Грузії захистити журналістів.

 

Канал відновив мовлення щойно зранку 8 липня.

 

У зв'язку з витівкою Габунії Національна комісія з комунікацій Грузії поширила спеціальну заяву. У ній зазначено, що висловлювання, які «містять мову ненависті й провокують насильство, мають серйозну небезпеку для нашої країни і громадян». «Ми вважаємо, що те, що ми бачили в ефірі “Руставі 2” 7 липня, не має нічого спільного зі свободою слова. Висловлювання думок в таких формі й змісті є неетичним і непристойними», – цитує текст заяви грузинський інформаційний портал APSNY.ge.

08.07.2019