Польського чиновника засудили до в’язниці за шпигунство для Росії.

Він переказував російській стороні таємниці, пов’язані з енергетичною безпекою Польщі.

 

 

Окружний суд Варшави засудив Марека В., котрий працював у Міністерстві економіки та в Міністерстві енергетики, до трьох років позбавлення волі та заборонив займати посади в державній адміністрації протягом 10 років. Про це повідомив новинний польський телеканал TVN24.

 

На основі матеріалу, зібраного Аґенцією внутрішньої безпеки РП, колишнього чиновника Марека В. обвинувачено в шпигунстві на користь російської військової розвідки ГРУ. Чоловік працював спершу на посаді головного спеціаліста в Департаменті європейських фондів Міністерства економіки. Потім – головним спеціалістом у Міністерстві енергетики. За даними слідства, Марек В. мав доступ до важливої інформації зі сфери енергетики та субвенцій Євроунії.

 

«Встановлено, що з шостого березня 2015 року до 27 січня 2016 року обвинувачений брав участь у діяльності російської розвідки ГРУ, спрямованої проти Польської Республіки. Він підтримував контакти з офіцером ГРУ і надавав російській стороні інформацію про енергетичну безпеку, яку здобув під час роботи в державному секторі. Також він допоміг створити характеристику осіб, зайнятих у відомстві, котрими цікавилися в ГРУ», – повідомив речник Аґенції внутрішньої безпеки РП Станіслав Жарин (Stanisław Żaryn).

 

Співробітники Аґенції затримали Марека В. у березні 2018 року. Вирок у цій справі варшавський окружний суд виніс ще у березні цього року. Проте інформація про вердикт була оприлюднена щойно в п’ятницю, п’ятого червня, оскільки засуджений ще мав право подати апеляцію.

06.07.2019