Суданська політична криза близька до завершення.

Військовики і опозиція в країні домовилися про формування перехідного уряду.

 

 

У Судані правляча Військова рада і альянс «За свободу і зміни» – коаліція в складі політичної опозиції і протестних груп – досягли угоди про формування спільного урядового органу на трирічний перехідний період. Про це в ніч на п'ятницю, п’ятого липня, заявив посередник на перемовинах, представник Африканського союзу в Судані Мохаммед Ель Хасан Велед Лебат. Щойно через три роки в країні мають бути проведені вибори.

 

Сторони домовилися заснувати верховну раду, місця в якій будуть займати на ротаційній основі військовики й цивільні особи. Окрім того, буде сформовано технічний уряд, він ініціює незалежне розслідування інцидентів зі застосуванням насильства під час придушення протестів на початку червня. Водночас заплановане раніше створення законодавчого органу, де дві третини місць повинні були дістатися альянсу «За свободу і зміни», поки що відкладено. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Нагадаємо, що у квітні військовики повалили режим авторитарного президента країни Омара аль-Башира, котрий правив Суданом останні 30 років. Після зміни влади в Хартумі розпочалися багатотисячні демонстрації з вимогою негайно сформувати громадянський перехідний уряд. В середині травня протестувальники домовилися з військовою радою про трирічний перехідний період, протягом якого при владі перебуватиме тимчасовий уряд. Однак згодом сторонам не вдалося досягти єдності в питанні про те, хто очолить цей орган. На початку червня військова рада взялася розганяти наметовий табір опозиції в столиці країни Хартумі. Опозиція розпочала масштабну акцію громадянської непокори. Під час протестів у Судані загинуло понад 130 демонстрантів.

05.07.2019