5 млн бюлетенів на смітник: Суд змусив ЦВК провести повторне жеребкування.

 

Шостий апеляційний адміністративний суд зобов'язав Центральну виборчу комісію провести пережеребкування партій.

 

Про це під час засідання ЦВК повідомила голова комісії Тетяна Сліпачук, передає аґенція "Укрінформ".

 

 

"Щойно надійшла інформація, що Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв рішення щодо пережеребкування. На сьогодні фактично надруковано 5 млн 200 бюлетенів", – повідомила Сліпачук.

 

З її слів, Центральна виборча комісія оскаржуватиме рішення суду.

 

"ЦВК буде оскаржувати згадане рішення і відстоювати права наших громадян провести вибори, які призначено указом і які визнано Конституційним Судом", – додала вона.

 

26 червня ЦВК за результатами жеребкування визначила номери політичних партій для розміщення у виборчому бюлетені на дострокових парламентських виборах 21 липня.

 

30 червня ЦВК внесла до виборчого бюлетеня партію "Рух нових сил" колишнього президента Грузії й ексголови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Партії без жеребкування надали номер 22.

 

У ЦВК стверджують, що оскільки під час передвиборчої агітації політичні партії використовують уже визначені жеребкуванням номери, то зміна цих номерів може спричинити дезорієнтацію виборця.

 

3 липня Аграрна партія України подала позов до суду через те, що ЦВК не проводила жеребкування для внесення в бюлетень партії Саакашвілі.

 

Сам Саакашвілі заявив, що виступає проти повторного жеребкування, а його політична сила не збирається вимагати пережеребкування.

 

04.07.2019