Головою Європарламенту обрано італійського соціал-демократа.

Фаворитом серед претендентів на посаду президента Єврокомісії стала німецька міністерка оборони.

 

    

 

Парламент Європейського Союзу очолить італійський політик Давід-Маріа Сассолі (David-Maria Sassoli). Його кандидатуру підтримали під час другого раунду голосування в Страсбурзі в середу, 3 липня, 345 членів нового складу Європарламенту. Таким чином Сассолі стане наступником свого земляка, консерватора Антоніо Таяні (Antonio Tajani). Про це повідомило видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 

Кандидатуру 63-річного соціал-демократа, колишнього тележурналіста Сассолі, котрий вже десять років є членом Європарламенту в Страсбурзі, підтримали, зокрема, члени консервативної Європейської народної партії, яка за підсумками виборів до Європарламенту наприкінці травня отримала найбільше депутатських мандатів. Окрім Сассолі, на посаду голови Європарламенту також претендували Ска Келлєр (Ska Keller) з німецької партії «Союз90/Зелені», Сіра Реґо (Sira Rego) з іспанської коаліції лівих політичних партій «Об'єднані ліві» і чеський консерватор Ян Заграділ (Jan Zahradil).

 

Напередодні глави держав і урядів країн Європейської Унії офіційно узгодили кандидатуру міністерки оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) на посаду президента Єврокомісії. За це рішення проголосували 27 учасників саміту в Брюсселі – всі, окрім бундесканцлерки Німеччини Анґели Меркель, котра утрималася. Вона пояснила свою позицію тим, що кандидатура фон дер Ляєн не знайшла підтримки в Соціал-демократичної партії Німеччини, що є коаліційним партнером ХДС, якого репрезентує Меркель. Тепер кандидатуру Урсули фон дер Ляєн повинен затвердити Європарламент.

03.07.2019