Капітанку німецького рятівного корабля звільнили з-під арешту в Італії.

Італійська влада напередодні затримала Каролу Ракеті за порятунок біженців з Африки і перевезення їх до італійського порту.

 

 

Італійська влада у вівторок, другого липня, звільнили капітанку рятувального корабля Sea-Watch 3 Каролу Ракете (Carola Rackete), котру звинувачували в тому, що вона всупереч забороні ввела в італійський порт Лампедуза судно з біженцями на облавку.

 

При цьому юридичні наслідки для 31-річної німецької активістки ще не минули. Як заявив міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, Ракете буде депортовано з країни. «Вона повертається до Німеччини, де не стали б так само терпимо поводитися з італійкою, яка піддавала б життя поліціянтів небезпеці», – заявив міністр, слова котрого цитує телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) привітав звільнення Ракете, заявивши, що відчуває полегшення у зв'язку з цією подією. «Я сподіваюся, що звинувачення на адресу Кароли Ракете будуть швидко розглянуті в рамках відкритої справи», – заявив Маас в інтерв'ю німецькій газеті Rheinische Post. Політик уточнив, що, на його думку, порятунок людських життів – не карочинна справа, а гуманітарний акт.

 

Карола Ракете була поміщена під домашній арешт у суботу, 29 червня. Італійська влада заявляла, що дала дозвіл на прийом тільки 13 осіб, в число яких увійшли хворі, жінки і діти, а сумарно на облавку корабля, веденого німецькою капітанкою, перебувало понад 40 людей. Спочатку йшлося про те, що Ракете могли висунути звинувачення у сприянні нелеґальній міґрації. У разі визнання капітанки винною їй загрожувало б до 10 років в'язниці.

03.07.2019