Парубій відкликав запрошення на вибори для спостерігачів ПАРЄ.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкликав своє запрошення для ПАРЄ для спостереженя за позачерговими парламентськими виборами з огляду на відновлення повноважень російської делеґації.

 

 

Про це йдеться в листі Парубія на адресу президента Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск’є.

 

"Беручи до уваги ситуацію, що склалася в Парламентській асамблеї Ради Європи з поверненням парламентської делегації Російської Федерації до участі у роботі асамблеї без суттєвих зрушень у виконанні Російською Федерацією 7-ми резолюцій ПАРЄ, я змушений відкликати своє запрошення для міжнародних спостерігачів від Парламентської асамблеї Ради Європи для спостереження за перебігом позачергових парламентських виборів в Україні", – зазначив Голова ВР.

 

Андрій Парубій наголосив у своєму коментарі: "Серед міжнародних спостерігачів не може бути представників країни-агресора – Росії. Вони будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна. Вплив Росії на українські вибори будь-яким чином – неприпустимий", – пояснив спікер.

 

Нагадаємо, українська делеґація призупинила участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи з огляду на відновлення прав російської делеґації.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що Україна не лише бойкотуватиме роботу асамблеї, а й розгляне питання про відкликання запрошень на вибори.

 

"ПАРЄ з російськими депутатами і ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці", – пояснював Клімкін.

 

"І зрештою, хто ці люди, щоб навчати нас демократії після того, як вони дозволили РФ повернутися в ПАРЄ?" – наголошував міністр.

 

 

03.07.2019