Радник Президента трактує заяву Богдана про статус російської мови як приватну позицію.

 

Представник Президента України у Верховній Раді, другий номер виборчого списку партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук заявляє, що позицію керівника Офісу Президента Андрія Богдана щодо російської мови як регіональної для Донецької та Луганської областей слід трактувати як його особисту думку.

 

Про це Стефанчук сказав у інтерв'ю телеканалу ICTV

 

 

"Це однозначно, мені здається, слід трактувати як особисту позицію Андрія Богдана, адже вона не зовсім корелюється з тим, що заявлено в програмі нашої партії. Адже для нас визначальним є положення статті 10 Конституції України, відповідно до якої єдиною державною мовою Україна є українська мова", – сказав Стефанчук.

 

Між тим, у інтерв'ю аґенції "Інтерфакс-Україна" Руслан Стефанчук сказав, що єдиною державною мовою має залишатися українська, та водночас розкритикував закон про мову.

 

"Є кілька позицій. Перша: державною мовою в Україні є українська мова, ст. 10 Конституції України. Від цього ми не відійдемо ні на крок. Друге: я переконаний, що ми маємо зробити українізацію досить м'якою. Я переконаний, що для українізації більше зробили не програми уряду, а серіал "Альф". Тому що тільки в цьому серіалі ми отримали вперше зрозумілу, красиву, чисту українську мову", – пояснює він.

 

Зеленчук, Богдан і Зеленський на з'їзді партії "Слуга народу" 

 

Стефанчук відзначив, що сьогодні в кінотеатрах люди із задоволенням йдуть на українські фільми і фільми з українським перекладом. "Я вже не можу дивитися російський переклад, він якийсь корявий для мене. Наприклад, моя дружина розмовляє російською та українською, тому що вона народилася в Польщі, а вчилася в російській школі. Але ми все одно дивимося українські фільми, український переклад", – похвалився Стефанчук.

 

Представник Зеленського у ВР та ідеолог його команди переконаний, що "за мову треба воювати [...] не заборонами, не утисками, а якістю". "Коли український контент буде більш цікавим, більш якісним, тоді ми отримаємо зовсім інше ставлення", – вважає він.

 

Голова Офісу Президента Андрій Богдан сказав у інтерв'ю виданню "РБК-Україна", що він виступає за законодавче закріпення використання російської мови на Донбасі, а також підтримує ідею проведення "мовних" референдумів.

 

"Ми можемо Донецькій і Луганській області дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання – "так/ні". Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою", – сказав голова Офісу Президента.

 

Коментуючи перспективу статусу регіональної мови для російської, Андрій Богдан зазначив, що підтримує ідею. "Регіональні мови – напевно. Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську: державна – українська, регіональна – російська, і за умови, що після цього вони – територія України", – сказав голова ОП.

 

Коли ж журналіст спитав його, що буде в тому випадку, коли подібних прав захочуть Харків і Одеса, то Богдан відповів: "Тоді давайте змусимо всіх розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна – це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області. Ми повинні шукати компроміси чи ми повинні всім нав'язувати думку якоїсь частини України?"

 

02.07.2019