Влада Гонконгу відмовилися від суперечливого закону про екстрадицію.

Це сталося під тиском велелюдних акцій протесту, які тривали понад місяць.

 

 

Прем'єр-міністерка Гонконгу Керрі Лем (Carrie Lam) у вівторок, 2 липня, заявила про відмову від закону про екстрадицію, що викликав велике невдоволення в мешканців, які вже місяць поспіль проводять багатотисячні акції протесту. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. «Законопроект більше не вноситиметься до Законодавчої ради», – пообіцяла прем’єрка.

 

Раніше Керрі Лем особисто попросили пробачення у активістів за суперечності в законопроекті й наголосила, що уряд не продовжуватиме його обговорення, тож його автоматично буде знято з порядку денного в липні 2020 року. Відтак протестувальники почали святкувати перемогу.

 

Закон про екстрадицію дозволив би владі Гонконгу екстрадувати до Китаю тих, кого в Пекіні вважають винними в якомусь злочині. Донедавна влада Гонконгу відмовлялася видавати своїх громадян материковому Китаю через підозри в упередженості суддів і масове застосування тортур і страт.

 

Висування законопроекту урядом Гонконгу викликало найбільші демонстрації за минулі три десятиліття. У понеділок, першого липня, в 22-гу річницю повернення Гонконгу до складу Китаю, протести загострилися. Були не тільки мирні маніфестації — сотні людей тимчасово окупували місцевий парламент. Деякі демонстранти понаписували на стінах будівлі гасла протесту і частково понищили будівлю. Керрі Лем засудила насильство і попередила, що винних притягнуть до відповідальності. Водночас вона висловила надію, що порядок незабаром буде відновлено.

02.07.2019