Партію Саакашвілі внесли до виборчого бюлетеня.

 

Центральна виборча комісія включила "Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі до виборчого бюлетеня під №22 без проведення повторного жеребкування.

 

Про це йдеться у повідомленні ЦВК. Напередодні комісія зареєструвала кандидатів у народні депутати, включених до виборчого списку партії "Рух нових сил” у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах 21 липня 2019 року, виконавши у такий спосіб рішення Верховного суду.

 

“Комісія вважала за доцільне включити до виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України позиції щодо політичної партії "Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі під №22 без проведення жеребкування”, – поінформували у комісії.

 

ЦВК зазначає, що під час розгляду цього питання керувалася положенням виборчого закону, який встановлює припинювальний строк для проведення жеребкування, а саме – до затвердження форми і тексту виборчого бюлетеня (для нинішніх позачергових виборів – не пізніше 26 червня), та не передбачає можливості його поновлення.

 

При цім ЦВК наголосила, що ухвалене рішення дасть змогу забезпечити повноцінну реалізацію партією “Рух нових сил”, а також кандидатами в народні депутати, включеними до її виборчого списку, прав та можливостей щодо участі у виборчому процесі. І це не порушуватиме прав та інтересів політичних партій, кандидатів від яких зареєстровано в багатомандатному окрузі, та інших суб’єктів виборчого процесу.

 

Після оголошення Касаційним адміністративним судом Верховного суду рішення на користь Саакашвілі Центральна виборча коімсія провела нараду політичних партій (на рівні партійних представників) щодо проведення повторного жеребкування порядкових номерів партій у виборчому бюлетені.

 

"Ви – остання політична сила, яка має бути включена до виборчого бюлетеня. І єдиний номер, на який ви можете розраховувати, якщо ми зараз продовжимо жеребкування, – це лише номер 22, що залишився у барабані", – пояснила голова ЦВК Тетяна Сліпачук представникові "Руху нових сил" Павлові Богомазову.

 

Натомість Богомазов зауважив, що така ситуація сталася "не з їхньої провини", і зазначив, що позиція "РНС" – проведення повторного жеребкування, повідомляє "Укрінформ".

 

Більшість присутніх на нараді у ЦВК представників політпартій висловилися проти повторного жеребкування щодо визначення номерів політичних партій у виборчому бюлетені.

 

01.07.2019