"То пастка": Курт Волкер назвав неприйнятною пропозицію РФ щодо моряків.

 

Спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер вважає, що пропозиція Росії щодо передачі Україні моряків, захоплених у полон 25 листопада 2018 року в Керченській протоці, під ґарантії їхнього кримінального переслідування була "пасткою". 

 

Про це Волкер сказав у коментарі виданню polygraph.info.

 

"Волкер сказав, що російська "пропозиція" Україні брати участь у кримінальному розслідуванні щодо моряків є образою правосуддя, оскільки не було жодних підстав для їх затримання, а також образою ООН і суверенітету України. Це була пастка", – переказує видання.

 

Волкер також процитував фрагмент зі статті на своїй сторінці у twitter. "Росія не пропонувала звільнити захоплених нею українських моряків", – заакцентував він.

 

Нагадаємо, 25 червня вичерпався граничний термін для звільнення моряків Військово-морських сил України, захоплених Росією 25 листопада під Керченською протокою, визначений Міжнародним трибуналом ООН з морського права

 

Міністерство закордонних справ України опублікувало коментар, у котрому висловило рішучий протест з приводу невиконання Росією наказу трибуналу. Як повідомили у МЗС, Москва запропонувала МЗС України надати ґарантії кримінального переслідування українських моряків згідно з російським законодавством.

 

"25 червня МЗС України отримало ноту міністерства закордонних справ Російської Федерації, у якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів", – ішлося в коментарі МЗС.

 

Президент України Володимир Зеленський розкритикував ноту МЗС України й звинуватив міністра закордонних справ Павла Клімкіна в зриві домовленостей про видачу моряків.

 

"Я, Президент України, нагадую усім, особливо пану Клімкіну, – я в очі не бачив нашої відповіді на ноту РФ, бо пан Клімкін не вважає необхідним обговорювати такі питання з Президентом України. А це питання безпеки країни, питання життя наших громадян. Це все є пріоритетом кожного президента", – розгнівався Зеленський.

 

Зі слів Президента, спеціалісти і дипломати доповідають йому, що "такі дії можуть поставити під загрозу повернення наших моряків".

 

"Ми не розуміємо, і я особисто не розумію, чому, не порадившись зі мною, міністр робить твердження від України як від держави, коли це є компетенція Президента", – здивувався Зеленський.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у відповідь опублікував копії дипломатичних нот України та Росії з приводу утримання в неволі українських моряків.

 

"Росія не приховує, що не хоче виконувати рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Замість цього вона: а) вимагає від нас визнати, що наші моряки могли вчинити злочин, б) схиляє нас до визнання правомірності судового процесу над ними за російським законодавством, в) запрошує прогнутися перед кримінально-процесуальним кодексом РФ, а заразом і опосередковано визнати окупацію Криму", – застеріг Клімкін.

 

Міністр закордонних справ наголосив: "пастка була підготовлена для наших моряків, для нашої юридичної та дипломатичної команди, для керівництва країни". "На жаль, схоже, що хтось в Офісі Президента банально попався", – припустив Клімкін.

 

"Повестися на російський дипломатичний розвод – це зганьбити моряків, які вже 6 місяців перед російським судом з гідністю наполягають, що Росія не має права їх судити. А потім з покорою сподіватися, що російський суд, найгуманніший у світі, обов’язково нам їх поверне. Так, авжеж..." – розтлумачив голова МЗС.

 

01.07.2019