Перша спроба узгодити кандидатуру нового президента Єврокомісії провалилася.

Президент Ради ЄУ перейшов до індивідуальних консультацій з країнами-членами.

 

 

Президент Ради ЄУ Дональд Туск у ніч на понеділок, 1 липня, був змушений перервати дебати про узгодження кандидатури нового керівника Європейської комісії у зв'язку з неможливістю досягти згоди щодо жодної зі запропонованих кандидатур. Протягом ночі він провів індивідуальні консультації з кожним з 28 присутніх на позачерговому саміті Євроунії в Брюсселі глав держав і урядів. Після цього рано-вранці в понеділок узгодження знову продовжили в розширеному складі.

 

Причиною труднощів став спротив країн Вишеградської групи (Польщі, Угорщини, Словаччини і Чехії), які відкинули кандидатуру нідерландського соціал-демократа Франса Тіммерманса (Frans Timmermans). Хоча його кандидатуру як компромісної фігури в підсумку схвалили бундесканцлерка Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Туск, побачивши, що Тіммерманс не набирає належної підтримки, запропонував ще трьох претендентів – президентку Світового банку Крісталіну Георгієву, керівницю МВФ Крістіну Лаґард (Christine Lagarde), переговірника з питань Brexit Мішеля Барньє (Michel Barnier). Проте жодна зі запропонованих кандидатур не отримала належної підтримки.

 

Раніше з числа кандидатів вибув фаворит – німецький політик, голова фракції Європейської народної партії в Європарламенті Манфред Вебер (Manfred Weber). Проти його кандидатури рішуче виступив президент Франції Емманюель Макрон.

 

На цьому саміті глави держав і урядів країн-членів ЄУ мають не тільки визначити наступника нинішнього президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, а й вирішити, хто стане новим головою Європейської ради після Туска, а також верховним представником Євроунії зі зовнішньої політики і безпеки.

01.07.2019