Leopolis Jazz Fest-2019: день четвертий

 

На сцені біля Палацу Потоцьких сьогодні суто український день.

 

О 12.00 на зацікавлених і неупереджених любителів музики чекає зустріч з вельми незвичайним гуртом DZ'OB з Дніпра. Гурт існує з 2014 року, записав уже три альбоми, а незвичайність його полягає в тому, що цілком камерний за складом інструментів ансамбль – гобой, фагот, скрипка, віолончель, кларнет – з додаванням барабанів та електроніки (та сучасних ідей) виконує своєрідний сплав електронної (IDM, техно) та авангардної академічної музики.

 

О 14.00 на ту саму сцену вийду ще один український гурт – тріо LosSamos, у складі якого два харків’янина – барабанщик Вадим Самосюк та клавішник Віталій Лосєв – і один киянин, гітарист Денис Донцов. Музиканти грають разом вже декілька років, у 2016 випустили дебютний альбом і мають прихильників не тільки в Україні, а й за кордоном. Тріо виконує ф'южн і фанк: переважно авторську музику, а також кавер-версії своїх натхненників: Стінга та гурту The Police. 

 

А на Площі Ринок, де концерти розпочинаються о 15.00, слухачі сьогодні матимуть змогу відпочити під ритмічну музику, що не напружує.

 

Спершу на них чекатиме зустріч зі співачкою Клаудією Кампаньол із Данії. Клаудія походить з Угорщини, тривалий час жила у Швеції, а її перший значний успіх у конкурсі джазових виконавців привів її до Данії. Ще на початку її кар’єри Кладії пощастило бути бек-вокалісткою в одному з шоу Стіві Вандера. А свій дебютний альбом I’m Strong, що вийшов цього року, вона записала за участи таких відомих виконавців, як Джиммі Гесліп та Вінні Колаюта. Альбом отримав багато схвальних відгуків у пресі в різних європейських країнах. Кладія виконує переважно авторську музику. Це мелодійний, ритмічний джаз, нерідко настояний на латинських ритмах, слухаючи який можна просто віддатися світлому, романтичному настрою.

 

Натомість тріо піаніста і  клавішника Джерома Кляйна з Люксембурга, що вийде на сцену слідом о 17.00, пропонує зануритися дещо в інші настрої, радше меланхолійного спрямування. Тріо (у складі: клавішні, барабани, вібрафон) створює атмосферну музику,  утім, пронизану пружними ритмами, на хвилях яких можна блукати думкою на свій смак.

 

А завершиться день, як і зазвичай, на головній сцені імені Едді Рознера.

 

Британський піаніст, співак, автор пісень Джон Клірі.

 

О 19.00 на матимемо змогу познайомитися з британським піаністом, співаком, автором пісень Джоном Клірі (Jon Cleary) та групою The Absolute Monster Gentlemen, всі члени якого походять з Нового Орлеану. Джон Клірі співпрацював з такими зірками, як Тадж Махал, Ерік Клептон, Джон Скофілд та іншими. А 2016 рік приніс йому Гремі за кращий альбом регіональної музики. І не дивно. Адже, як зазначає сам музикант, він 20 років вивчав музичну культуру Нового Орлеану. Джона Клірі часто називають насамперед блюзовим музикантом, проте його музика, виконувана разом з гуртом The Absolute Monster Gentlemen є доволі різноманітною. Тут присутній і блюз, і рок-н-рол, і афрокубинські ритми, і R&B, і джаз-рок у стилі, що припаде до смаку шанувальникам таких славетних гуртів, як Chicago, Steely Dan або лідера останнього Дональда Фейгана. Утім, ритмічна розкутість і хвацькість виконавства Джона Клірі знайдуть відгук і в тих, хто про них ніколи не чув. Адже кредо Клірі: «Музиканти не йдуть на пенсію, вони грають, доки не падають мертвими».

 

Захоплений фламенко славетний музикат Чік Корія.

 

Останній концерт дня о 21.00 – одна з найочікуваніших подій фестивалю, виступ славетного музиканта, 22-разового володаря Гремі Чіка Корії. Чік Коріа не вперше в Україні, зокрема лише два роки він тому виступав у Львові зі своїм електричним бендом. Проте його новий проект, мабуть, справді щось особливе. Він має красномовну назву The Spanish Heart Band. Стильовою особливістю, навіть інтригою цього проекту є звернення до музики фламенко. Певно ми почуємо старі теми, як-от «Spain» та «Sometime Ago / La Fiesta», але в новому стильовому забарвленні. Захоплення іспанською темою почалося в Чіка Корії після зустрічі з гітаристом фламенко Пако де Лусією. У складі нового гурту вісім музикантів, двоє з яких належали саме до бенду Пако. А несподіванкою цього проекту є участь танцюриста фламенко Ніно де Лос Рейес.

 

А на тих, хто цікавиться джазовою історією, о 15.00 в парку імені Б.Хмельницького, як і кожного дня, чекає перегляд відеоматеріалів з колекції Леоніда Гольдштейна, зокрема фільму «Трубач» про історію життя легендарного трубача Бікса Байдербека.

 

  

 

29.06.2019