Гройсман підтримав Зеленського у перепалці з Клімкіним.

 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який скерував ноту протесту Росії без узгодження з керівником держави.

 

Про це голова уряду заявив у четвер увечері в своєму телевізійному інтерв'ю, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

Гройсман наголосив, що звільнення моряків є першочерговим завданням, оскільки вони виконували наказ керівництва країни, і саме держава відповідає за їхню долю.

 

"Що стосується позиції міністра. Міністр закордонних справ – це креатура Президента України. Він був призначений за поданням Президента Порошенка. Сьогодні так трапилося, він працює під керівництвом Президента Зеленського. І виходити сьогодні з нотами, не погоджуючи своєї політики ні з Президентом, ні з прем'єр-міністром – я вважаю, що це неприпустимо", – сказав Гройсман.

 

Він підкреслив, що "за кожною такою заявою є доля людей", тож подібні дії повинні обговорюватися із Президентом.

 

Також прем'єр порадив, як вирішити цю ситуацію, оскільки парламент відмовляється звільнити Клімкіна з посади: "Я вважаю, що Президенту потрібно звернутися до міністра закордонних справ Павла Клімкіна і запропонувати йому піти у відпустку на кілька місяців. Я йому її (заяву, – Z) підпишу. Я готовий виконати свої повноваження як прем'єр-міністра і внести будь-яку кандидатуру на посаду першого заступника міністра закордонних справ, який буде виконувати обов'язки. Але цю кандидатуру нехай запропонує Президент", – сказав Гройсман.

 

Зі слів голови Кабміну, йому байдуже, кого призначать. Важливо лише те, що ця людина буде робити.

 

28.06.2019