"Шкода, нас не почули": Зеленський розчарований рішенням ПАРЄ.

 

Президент України Володимир Зеленський висловив розчарованість рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи щодо російської делеґації. Зеленський покладається на те, що, позаяк Європа переймається дотриманням прав громадян у РФ, то вона досягне й того, щоб Москва звільнила українських моряків.

 

Про це йдеться у нотатці Зеленського у Facebook.

 

"Розчарований рішенням ПАРЄ затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації, – заявив Президент. – Минулого тижня я особисто обговорював це питання з президентом Франції та з федеральним канцлером Німеччини. Намагався переконати пана Макрона та пані Меркель, що повернення російської делегації до ПАРЄ можливе лише після того, як Росія виконає принципові вимоги Асамблеї. Шкода, що наші європейські партнери нас не почули та вчинили інакше".

 

Володимир Зеленський висловив подяку українській парламентській делегації та дружнім національним делегаціям, "які мужньо боролися до кінця".

 

"Головним аргументом за повернення стала необхідність захисту прав людини та громадянина як найвищих демократичних цінностей. Маю надію, що у питанні захисту демократичних цінностей ні в кого не було думок про цінності матеріальні. А ще дуже хочу побачити, як прихильники повернення російської делегації в Асамблею – організацію, яка 70 років захищає верховенство права у Європі, – відстоюватимуть та вимагатимуть іншого повернення – повернення полонених українських моряків", – зазначив Зеленський.

 

Президент нагадав, що акурат 25 червня минає термін виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення моряків. "З нетерпінням чекаємо, як задекларовані тези щодо верховенства права будуть втілені у реальне життя", – сподівається Президент.

 

25.06.2019