Міністерство закордонних справ України заявляє, що Парламентська асамблея Ради Європи, схваливши резолюцію щодо повернення Росії в сесійну залу з відновленням усіх своїх прав, втратила авторитет і свою роль у сучасній європейській політиці.

 

Про це йдеться у коментарі МЗС України.

 

Зовнішньополітичне відомство України вважає, що схвалена ПАРЄ резолюція грубо порушує норми і принципи міжнародного права, у тому числі статуту Ради Європи.

 

"Суттєве послаблення санкційного механізму ПАРЄ, передбачене ухваленою резолюцією, відбулося на тлі відсутності жодних конструктивних кроків з боку Російської Федерації, кричущого невиконання цією країною взятих на себе зобов’язань, а також резолюцій ПАРЄ, схвалених у відповідь на російську агресію", – йдеться у заяві.

 

У МЗС підкреслили, що ПАРЄ відійшла "від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації".

 

"На жаль, це сталося внаслідок відвертого потурання з боку низки країн, керівництво яких, з одного боку, наголошує на необхідності припинення російської агресії проти України, а з іншого – заохочує агресора, йдучи йому на поступки", – наголосили у МЗС.

 

Міністерство закордонних справ вважає, що Асамблея значно послабила свою роль у сучасній європейській політиці, а відтак і здатність ефективно захищати верховенство права, права людини та демократію в усіх державах-членах Ради Європи.

 

"Прикро констатувати сьогодні, коли Рада Європи відзначає свою 70-ту річницю, що її Парламентська асамблея втратила свій авторитет і Організація більше не може відігравати роль, якою її наділили батьки-засновники", – йдеться у заяві.

 

У МЗС назвали ухвалення резолюції "поразкою європейського парламентаризму".

 

25.06.2019