Влада Ефіопії запобігла спробі реґіонального путчу.

Загинув начальник генерального штабу збройних сил країни.

 

                                            Ахмед Абій

 

Прем'єр-міністр Ефіопії Ахмед Абій повідомив про спробу перевороту в штаті Амхара – другому за чисельністю населення реґіоні країни. Переворот, за його словами, вдалося придушити. Абій заявив про це, виступаючи на державному телебаченні в ніч на неділю, 23 червня, поставши перед глядачами у військовому однострої.

 

За словами прес-секретаря прем'єр-міністра Ніґуссу Тілахуна, спробу перевороту в суботу, 22 червня, очолив начальник служби безпеки штату Асамін Ціґе. Минулого року його посадили до в'язниці за кілька правопорушень, але пізніше його помилував глава уряду Ефіопії.

 

У Амхарі солдати атакували будівлю в столиці штату, місті Бахр-Дарі, де проходило засідання реґіонального уряду. Внаслідок атаки загинули глава уряду Амхари Амбахья Меконнен і щонайменше двоє інших чиновників. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. Більшість учасників нападу в Бахр-Дарі були затримані, інших розшукують.

 

Напад у Бахр-Дарі пов'язують з подальшим вбивством начальника генерального штабу генерала Сеара Меконнена, котрого застрелив власний охоронець в його резиденції в Аддіс-Абебі. «Ці дві атаки взаємопов'язані», – заявив Нігуссу Тілахун, проте не навів жодних подробиць.

 

Спроба перевороту в Амхарі стала черговим викликом для прем’єра Абія, котрий очолив уряд минулого року як по-реформаторськи налаштований молодий лідер. Багатьох вразили його політичні та економічні реформи. Зокрема, він несподівано прийняв мирну угоду з непримиренним суперником Еритреєю, відкрив великі державні сектори для приватних інвестицій і випустив з в'язниць тисячі ув'язнених, включно з діячами опозиції, котрих раніше засуджували до смертної кари.

 

У червні 2018 року на прем’єра було вчинено спробу замаху. У нього кинути гранату під час масового мітингу в підтримку радикальних змін в Ефіопії. Вибух призвів до людських жертв, сам Абій не постраждав. У зв'язку з інцидентом було заарештовано дев'ятьох поліціянтів.

24.06.2019